גישת " אמץ יועץ" לעסק זעיר/קטן/בינוני

11.11.2016

נכתב ונאמר לא מעט על בדידותו של המנהל, בסופו של דבר האחריות כולה מוטלת על כתפיו והיא לא פשוטה,בעסקים זעירים וקטנים ולעתים בינוניים , הבדידות היא אמתית, בארגונים כאלה המנכ"ל שהוא גם הבעלים, חובש מספר כובעים והוא למעשה מתייעץ ומתחבט עם עצמו,ההתחבטות וההתלבטות במקרים כאלה נובעים מאי הסכמות בינו לבין עצמו, סימני השאלה לא מרפים וצצים בתדירות גבוהה.

 

אם סמני השאלה הקשורים בעסק אינם מרפים ממך סימן שיש לך שאלות , האם גם יש לך תשובות ?, אם התשובה היא לא ! אתה צריך מישהו שיחשוב אתך ביחד.

 

יש לזכור שגם במצב שאין שאלות אין זה אומר שהכול בעסק בסדר,יתכן שאתה פשוט לא יודע מה לשאול כי חסרים לך כלים וידע.

 

יש לבדוק האם סימני השאלה מקורם בחשש כלשהו?,חוסר בטחון אישי או עסקי?,חוסר ודאות?,אי שביעות רצון מעצמך ?,מהניהול?, מהתוצאות?מהעתיד?  מהכול ביחד?,גם אם ישנם סיבות לשאלות סביר שלרובן ניתן גם למצוא פתרונות שישביעו רצון.

 

המציאות  הכללית והעסקית משתנה  רק על ידי מציאות אחרת ,והיא לא משתנה מעצמה.

לאדם או לעסק קשה לשנות את דרכם לבד,העדר מודעות,מוטיבציה,אובייקטיביות, ניסיון וידע מונעים זאת.

זה הזמן להסתכלות מחודשת על המצב , מזווית ראיה שונה, ומפרספקטיבת התייחסות חדשה, אובייקטיבית ונטולת רגשות.

עם כל הידע והניסיון של כל אחד בתחומו,אנחנו לא מספיק אובייקטיביים לגבי ההתייחסות לבעיות הקשורות בעצמינו. גם הרופא הטוב בעולם לא מטפל בעצמו בעת מחלה כנ"ל עו"ד וכו.

 

תן לעוד מישהו להסתכל, להבין, ולנתח יחד אתך מה קורה באמת, ויחד אתך להכין תכנית פעולה נדרשת לשינוי המציאות הקיימת, למציאות משופרת  ואפשרית ,הקרובה ככל האפשר לזו שאתה מצפה או חולם.

מומלצת גישת "אמץ יועץ"

 

בגישת "אמץ יועץ" אתה בוחר יועץ עסקי בעל ניסיון ניהולי אשר ילווה אותך צמוד ובאופן קבוע, היועץ ישמש  עבורך כתובת להיוועצות עסקית שוטפת בכל בעיה הקשורה בניהול העסק, וליישום שיפורים עסקיים וארגוניים  ויקנה לך בטחון בתהליך קבלת ההחלטות הניהוליות למען עתיד העסק.

 

כשם שאנו מתייעצים עם מומחה בכל בעיה במערכת מכנית לדוגמה: מכונאי או טכנאי, כשם שאנו מתייעצים עם מומחה באופן שוטף במערכת אנושית לדוגמה: רופא משפחה או מטפל, כך יש להתייעץ עם יועץ עסקי בכל בעיה הקשורה לעסק.

,יש לזכור שמערכת עסקית היא מערכת דינמית אשר משתנה ללא הרף מושפעת ומונעת על ידי כוחות חיצוניים, יש צורך לבחון את הסביבה העסקית שבה פועל העסק, לבחון את הבצועים השוטפים ולבצע התאמות נדרשות בזמן אמת.

 

יש לזכור שעסק בכל תחום ובכל נפח פעילות הוא מערכת משולבת, ובתור שכזו כל הפעילות חייבת להיות מאוזנת , מערכת מאוזנת היא יעילה ומביאה לידי מימוש את הפוטנציאל הגלום בה, בכדי לשמור על איזון נדרש לבחון את פעילות העסק כמערכת מצד אחד, כמו גם לבדוק לעומק את הפעילות בכל אחת מהיחידות שמרכיבות את המערכת העסקית, ולזהות נקודות תורפה, צווארי בקבוק וחסמים אחרים. בדיקות כאלה יכול לבצע רק גורם חיצוני למערכת בעל מבט ניטראלי, המשלב ידע רב תחומי וניסיון ניהול עסקי ומערכתי.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

נושאים
Please reload

חפש בעזרת תגיות
מאמרים אחרונים
Please reload

2005 © כל הזכויות שמורות U.P ייעוץ וניהול - עוזי פלג